• Ipari csarnokok, mezőgazdasági csarnokok, sportcsarnokok, raktárépületek és egyéb speciális építmények

Könnyűszerkezetes, acélvázas csarnokrendszer

A mezőgazdaság, az ipar, a kereskedelem, a logisztika, a sport és az üzleti élet számos területén nélkülözhetetlenek a nagy épületek, csarnokok. A nagy fesztávolságok építészeti áthidalásakor manapság már nyilvánvaló megoldást jelentenek az acél könnyűszerkezetes technológiával épült csarnokok, melyek gyorsan és rendkívül gazdaságosan szerelhetők, felhasználva olyan épületekhez, mint a terménytárolók, raktárak, állattartó épületek, gyártó és összeszerelő üzemek, sportcsarnokok.

A szerkezet jellemzői:

- 7-15%-os tető lejtés

- 3-6 méteres vállmagasság

- 3-6 méteres keretállás távolság

- 10-120 méter hosszúság

- 6-30 méter fesztáv

- a szelemen anyagminősége: S350DG+Z275

- a szerkezetek a vevő elképzeléseinek megfelelően rugalmasan módosíthatók

- szállítás kb. 3-5 héten belül

A tervezésben, statikában, a komplett szerelési dokumentációban támogatást nyújtunk, akár a helyszíni kivitelezésben is.

A csarnoképületekre jellemző:

- egyedi igényeknek megfelelő, 100%-ban testreszabott

- a nyílászárók, garázskapuk minimális megkötöttség mellett tervezhetők

- maximálisan optimalizált méret

- később bővíthető

- gyorsan gyártható és kivitelezhető

- könnyen szállítható

Az épület acél elemei előre gyártva készülnek, előre furatolva, a helyszíni szerelés csavarkapcsolatos technológiával történik. Magas minőség, modern technológia, testreszabott gyártás és gyors kivitelezés jellemzi ezeket a szerkezeteket.

Vázszerkezet, alkalmazott profilok

A nagy szilárdságú tűzi horganyzott szerkezeti acél profilokból komplett tartóváz-szerkezet építhető. A könnyű önsúly, a horganyzott felületvédelem, a száraz technológiás, gyors és szerelt kivitelezési mód lehetővé teszik a kis- és középméretű épületek gazdaságos megvalósítását.

A szimmetrikus, 7-15%-os síkbeli főtartó keretek dupla falú, nagy szilárdságú, tűzi horganyzott C-profilból kialakított, osztott szelvényű rúdelemekből állnak. A további elemek (vonórúd, merevítő elemek, szélrácsok) és csomópontok (oszloptalp, keretsarok, gerinc, bekötő lemezek) egyedileg tervezett hegesztett acél szerelvények, az egységesen magas szintű korrózióvédelem érdekében szintén horganyzott felületvédelemmel.

A főtartó keretekhez hosszirányban futó tetőszelemen rendszer kapcsolódik, szintén tűzi horganyzott, könnyű súlyú Z-szelvényekből. Valamennyi alkotóelem egyedileg optimalizált tervek szerint, teljes mértékben üzemi körülmények között előre gyártva, előre furatolva készül el. A kis önsúlynak és a csavarozott szerkezeti kapcsolatoknak köszönhetően a helyszíni összeállítás, szerelés rendkívül gyors, egyszerű.

Felhasználás, funkció, hova és kinek ajánljuk?

A vékony falú acélvázas csarnokok alkalmazási területe rendkívül széleskörű.

Szigeteletlen vagy hőszigetelt, trapézlemezes vagy szendvicspaneles tető- és falburkolati rendszerekkel, az épület fő alkalmazási területe a 100-5000 m2 alapterületű ipari és mezőgazdasági csarnokok köre, ahol a tartós tűzi horganyzott acél elemek használata, a gyors gyártás, szállítás és szerelés, az egyszerű és gazdaságos építés kifejezetten fontos.

- ipari, gyártó és üzemcsarnokok: tárolók, raktárak, hűtőházak, feldolgozó üzemek, gyártóüzemek, összeszerelő műhelyek

- mezőgazdasági szektor épületei: munkagépek, járművek, szerszámok, ömlesztett vagy zsákolt termények védett tárolási céljára, vagy tenyészállatok tartásához, istállók, fedett szállások építésére, terménytárolók, géptárolók

- Kereskedelmi célú csarnokok, épületek, vagy szolgáltató, kiszolgáló épületek: porta, szociális épület

A csarnok burkolása

A könnyű acél vázszerkezethez különböző típusú tető- és falburkolati rendszerek kapcsolhatók, ennek megfelelően a csarnoképület héjazatának kialakításához többféle gyors, rugalmas, fenntartható és költséghatékony megoldást kínálunk.

A legegyszerűbb tető- és falburkolati megoldás a hőszigetelés nélküli, egyrétegű, trapézlemezes burkolás. A trapézlemezek alapanyaga nagy szilárdságú, tűzi horganyzott, színbevonatos acéllemez. Az egyrétegű trapézlemezes burkolatokra általában emberi benntartózkodás nélküli funkció esetén lehet igény (pl. hideg raktár, mezőgazdasági géptároló, stb.). Az egyrétegű acél trapézlemezes burkolatoknál fontos szempont, hogy bizonyos külső-belső légköri viszonyok esetén elkerülhetetlen, hogy a levegő páratartalma a lehűlő acéllemez belső oldalán kicsapódjon. A kondenzvíz megkötésére szolgál a belső oldalán gyárilag kasírozott páramegkötő filcréteg alkalmazása, amely megakadályozza, hogy a víz, a nedvesség a belső térbe jutva lecsepegjen.

Temperált vagy hőszigetelt burkolatú ipari, kereskedelmi vagy kiszolgáló csarnokok esetén a leggazdaságosabb az előregyártott szendvicspanelek alkalmazása. A tető- és falpanelek többféle hőszigetelő anyaggal (PUR-hab, PIR-hab, kőzetgyapot) és különböző vastagságokban választhatók, függően az adott csarnoképülettel szemben támasztott hőtechnikai, akusztikai, tűzvédelmi követelményektől.

Tervezés, gyártás, szállítás, összeszerelés

Tervezés és gyártás kapcsán tudjuk, hogy mi kell a fenntartható, körforgásos, hulladékszegény, költséghatékony acélépítési megoldásokhoz.

Partnereinknek a tervezéstől és számításoktól a 3D-modellezésig és az összeszerelési kézikönyvig minden anyagot rendelkezésre bocsátunk. A hatékony összeszerelés kulcsfontosságú a tervezési fázisban, mivel ez később időt és pénzt takarít meg partnereinknek.

A gyártás kapcsán érdemes tudni, hogy az elsődleges és másodlagos szerkezeteink is tűzi horgonyzott védelemmel vannak ellátva. Ezáltal a legkeményebb környezeti körülményekkel szemben is képesek vagyunk maximális tartósságot és ellenállóságot biztosítani.

Elkötelezettek vagyunk az időben történő szállítás iránt, hiszen így az építési projekt a tervezett határidőn és költségvetésen belül tartható. A könnyű önsúly miatt a tartók szállítása és helyszíni szerelése egyaránt gazdaságos.

Az Ön ideje értékes, ezért gondoskodunk arról, hogy az összeszerelés gyors és egyszerű legyen. A hatlapfejű metrikus csavaros bekötések, kapcsolatok biztosítják a gyors és egyszerű szerelést. Előregyártott elemeink könnyűek, így összeszerelésük is egyszerűbb.

A tervezés, gyártás és a kivitelezés folyamata összehasonlíthatatlanul gyorsabb, mint a hagyományos építési technológiák alkalmazásával.